"APVA" parama

pagrindinis > "APVA" parama

APVA parama saulės elektrinėms 2023

„Eurosaulė“ yra optimaliausias saulės energijos sprendimas norintiems turėti savo pačių pagamintą žaliają energiją. Esame saulės energetikos įrangos pardavimų,montavimo ir paslaugų teikėjų lyderiai Lietuvoje. Glaudžiai bendradarbiaudami su gamintojais ir  klientais, mes visada rasime tinkamus ir  lanksčius sprendimus, kurie užtikrina ilgalaikį efektyvumą bet kokiems energijos poreikiams patenkinti. Kvalifikuotų ekspertų komanda yra pasiruošusi teikti visas reikalingas paslaugas, užtikrinančias jūsų saulės elektrinės sėkmę: nuo energijos efektyvumo planavimo,inzinerinių sprendimu ir saulės elektrinių projektų įgyvendinimo iki ilgalaikio efektyvaus eksploatavimo užtikrinimo.

323 € / 1 KW

Tokio dydžio parama suteikiama kiekvienam, atitinkančiam kriterijus ir pretenduojančiam į paramą.

243 € / 1 KW

Tokio dydžio parama skiriama didinant elektrinės galią – įsirengiant tik modulius, be inverterio.

3 - 5 metai

Per tiek laiko atsipirks jūsų saulės elektrinė pasinaudojus APVA parama.

Kas gali gauti 323 €/KW paramą saulės elektrinei?

Nuosavo namo savininkas

Gyvenamosios paskirties vieno buto pastatas.

Buto
savininkas

Gyvenamosios paskirties butas daugiabutyje. Tokiu atveju reiks gauti kaimynų sutikimą prieš įsirengiant saulės elektrinę.

Sodo namo
savininkas

Sodų paskirties pastatas.

APVA parama elektrinėms – tik 6 žingsniai

Dabar geriausias laikas įsirengti saulės elektrinę pasinaudojant APVA parama. Pradėkite taupyti iškart! Jei elektrinės įrengimo darbai dar nesuplanuoti – kviečiame kreiptis konsultacijai, taip elektrinę įsirengsite per maksimaliai trumpą laiką!

1. Poreikio išsiaiškinimas

Turėtumėte išsiaiškinti, kokios galios saulės elektrinės reikėtų Jūsų poreikiams tenkinti. Tačiau pradžiai vertėtų žinoti, kiek elektros energijos sunaudojate per metus – tai padės nuspręsti, kokio galingumo turi būti elektrinė.

2. Konsultacija

Kreipiatės į Veesla specialistus konsultacijai. Mes padedame įvertinti, ar atitinkate paramos kriterijus, su dronu tiksliai išmatuojame Jūsų stogą, padedame gauti leidimus iš ESO, sudarome sutartį ir rezervuojame Jums įrangą.

3. Paramos dokumentų pateikimas

Vos tik pasirodžius APVA paramai iškart Jus informuojame ir padedame pateikti paraišką paramai gauti. Artimiausia parama planuojama jau 2023 m. pirmoje pusėje, todėl reiktų suskubti atlikti paruošiamuosius darbus.

4. Saulės elektrinės įrengimas

Kai tik gausite žinią apie paramos gavimo patvirtinimą, pagal sutartyje numatytus terminus bus pradėti saulės elektrinės įrengimo darbai. Tokiu būdu sumažėjusiomis elektros energijos sąskaitomis galėsite pradėti džiaugtis dar greičiau.

5. Dokumentai dėl išmokos

Kad galėtumėte gauti išmoką iš APVA – būtina pateikti reikiamus dokumentus patvirtinančius elektrinės įrengimą. Jums padėsime ir šiuo klausimu! Tinkamai parengtus dokumentus gausite iš mūsų el. paštu, beliks juos laiku pateikti ir gauti išmoką.

6. Kompensacija

Šiame žingsnyje Jums nieko daugiau daryti nereikia, o tiesiog reikėtų palaukti. Per du mėnesius gausite atitinkamos sumos kompensaciją iš APVA, kuri bus pervesta į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

Ką svarbu atlikti prieš teikiant paraišką APVA kompensacijai gauti?

Visų pirma, reikėtų įsivertinti, kokios galios saulės elektrinės jums reikia bei technines elektrinės prijungimo galimybes. Rekomenduojame pasikonsultuoti su ESO dėl vartotojo elektros tinklo pajėgumo. Tai užkirs kelią papildomiems rūpesčiams, jeigu paaiškėtų, kad neužtenka jūsų tinklo pajėgumo priimti saulės elektrinės generuojamą elektros energiją.

Jeigu turite klausimų, dvejojate ir norite pasikonsultuoti, susisiekite su mumis! Atsakysime į visus klausimus, padėsime supildyti visus reikalingus dokumentus.

Ką reikia žinoti norint pasinaudoti APVA parama?

1.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog saulės moduliai turi atitikti ES standartus: ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas nustatytas techninių normatyvų sistemas. Technikai turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

2.

Įtampos keitiklis (inverteris) taip pat turi atitikti ES standartus: ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas nustatytas techninių normatyvų sistemas. Inverteriui turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

3.

Įtampos keitiklis (inverteris) taip pat turi atitikti ES standartus: ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas nustatytas techninių normatyvų sistemas. Inverteriui turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

4.

Įdiegti saulės elektrinę ir APVA pateikti Išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo paramos kvietimo pabaigos.

Kokią saulės elektrinę galite įsirengti su parama?

Ant šlaitinio stogo

Tai saulės elektrinės įrengimas ant gyvenamojo namo stogo. Montavimo sistemos lengvai pritaikomos skirtingoms stogo dangoms ir visiškai jų nepažeidžia.

Ant žemės ar plokščio stogo

Tokias saulės elektrines dažniausiai galima pasukti reikiamu kampu pasaulio šalių krypčių atžvilgiu. Montuojant ant plokščio pagrindo, reikia turėti omenyje, kad 1 kW reikia ne mažiau kaip 10 m² ploto.

Daugiabučiame pastate arba jo teritorijoje

Įrengiamos naudojant plokščio pagrindo montavimo sistemas. Didžiausia galima problema – nepakankamas energijos iš atsinaujinančiųjų išteklių generavimas. Tačiau mes galime patarti, kaip jų išvengti!

Saulės parke

Nesvarbu, gyvenate name ar bute, dalį saulės parko gali nusipirkti visi nekilnojamojo turto savininkai.

D.U.K

  • Nuosavo namo savininkas (gyv. paskirties vieno buto pastatas).
  • Buto savininkas (gyv. paskirties butas daugiabutyje).
  • Sodo namo savininkas (sodų paskirties pastatas).
  • Turintys nuomos/panaudos sutartį (nuomos ar panaudos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus).
  • Pats laikas planuoti elektrinės statybos darbus! Būkite pirmieji, nelaukite, kol jūsų vietą užims kiti.
  • Saulės elektrinė per 2 mėn. Gaminantys vartotojai galės džiaugtis pirmaisiais sugeneruotais kWh jau po maždaug 2 mėn. nuo saulės elektrinės įrengimo.
  • Priduodame į ESO. Įrengus saulės elektrinę pasirūpiname jos pridavimu į ESO tinklus.
  • APVA dokumentacija. Paruošiame paramos dokumentus pateikimui į APVA sistemą.
Įsirengiant pilną saulės elektrinės komplektą (saulės modulius ir inverterį). Skiriama 323 €/kW kompensacija, maksimali kompensacija skiriama įsirengus 10 kW galios elektrinę – 3230 €. Mažesnė, 243 €/kW kompensacija skiriama įsirengiant tik modulius, be inverterio.
Pradžiai reiktų nuspręsti, kokios galios saulės elektrinė galėtų patenkinti Jūsų namuose vartojamos elektros energijos poreikius. Tuomet, teks kreiptis į ESO – įsivertinti, kokios yra techninės galimybės ir sąlygos elektrinės prijungimui. O jau turint visą informaciją – kreiptis dėl paramos elektrinėms 2023 m. Atitikus kriterijus gaunama APVA parama saulės elektrinei. Dėl dokumentacijos ir saulės elektrinės pasirinkimo geriausia yra kreiptis į Veesla specialistus, kurie pakonsultuos ir padės sutvarkyti reikiamus dokumentus.

Verta pabrėžti, kad:

parama saulės elektrinei yra rezervuojama, tad ji nėra gaunama iš karto, o tik vėliau – po poros ar kelių mėnesių po saulės elektrinės įrengimo. Tačiau, kas itin svarbu – su APVA parama saulės elektrinės atsiperkamumo terminas žymiai sutrumpėja! Ar Jums nesinorėtų sutrumpinti atsipirkimo laikotarpį, pvz., nuo 7 iki 3 metų? Savaime aišku, jog šis laikotarpis priklauso nuo pasirinktos įrangos (modulių, inverterių) ir jėgainės galingumo, bet su parama tikrai ženkliai greičiau galima džiaugtis sumažėjusiomis elektros energijos išlaidomis!

Pirmiausia ir svarbiausia norint gauti APVA paramą saulės elektrinei – LAIKAS!

Paraiškos dėl APVA paramos elektrinėms gali būti teikiamos 2023 m. pirmoje pusėje. Tiek paraiška, tiek kiti dokumentai turi būti pateikti per nurodytus terminus, o darbai atlikti laiku. Tad vertėtų kreiptis į Veesla specialistus, kurie padės ne tik sutvarkyti dokumentaciją, bet ir įrengti saulės elektrinę! Taip pat ir pakonsultuos ir ras tinkamiausius sprendimus Jūsų naudai!

Svarbu žinoti, jog parama suteikiama ne visoms saulės elektrinėms, o jos maksimali suma skiriama už 10 kW galios saulės elektrinę.

Statistiškai parama saulės elektrinei skiriama beveik visiems, kas pateikė paraišką. Tiesiog yra kriterijai-balai, pagal kuriuos vertina žemesniais ar aukštesniais balais, t. y. įrengimo vieta (ant stogo) ir inverterio galia (iki 5 kW, iki 10 kW).

Ką vertėtų žinoti svarstant apie APVA paramą?
Parama saulės elektrinei gaunama tik vieną kartą ir kompensuojama tik iki 10 kW galios saulės elektrinėms. Nebent turėjote mažesnės galios ir norite padidinti galią, tuomet yra galima APVA parama saulės jėgainei, bet tokiu atveju sumos dydis bus mažesnis.
Jei norėsite didesnės galios saulės elektrinės, tarkim 15 kW – ją galite įsirengti, tačiau paramą gausite už 10 kW galią, kas atitinka 3230 Eur.
Saulės elektrinės galia gali būti didesnė nei yra elektros įvado galia, tačiau atiduodama į tinklus momentinė galia negali viršyti įvado galios.
Tik nekilnojamo turto savininkas (arba įgaliotas atstovas) gali pretenduoti į paramą.
APVA parama 2023 m.suteikiama fiziniam asmeniui.
Nekilnojamo turtas turi būti priduotas, registruotas (RC), o objektas – turėti savo unikalų numerį.
APVA parama 2023 m.skiriama tik su sąlyga, jog nekilnojamo turto objekte nėra vykdoma komercinė veikla.
Keliami aukšti reikalavimai elektrinėms ir jų įrangai: visos sudedamosios dalys turi būti naujos ir kad atitiktų Europos Sąjungos standartus. Taip pat, tiek moduliams, tiek inverteriams turi būti suteikiama atitinkama garantija. Ir dar, būtina atitinkama apsauga nuo drėgmės ir dulkių.
Norint gauti kompensaciją teks pateikti šiuos dokumentus: sąskaitas faktūras, įrangos techninį pasą, rangovo deklaraciją, įrangos priėmimo-perdavimo aktus, įrangos garantijos kopijas, sumontuotos saulės elektrinės nuotraukas ir kitą būtiną dokumentaciją.
Vieną kartą pasinaudojus APVA parama (10 kW galios saulės jėgainei) – antrą kartą parama tam pačiam objektui jau nėra suteikiama.
Planuojant saulės elektrinės įrengimą be inverterio gaunama mažesnė parama.
Reikėtų stebėti terminus ir datas, kas ir kada turi būti daroma 2023 m.
Saulės elektrinė turi būti prijungta prie ESO. Todėl, kad elektrinėms, kurios neprijungtos prie ESO, o tiksliau jų savininkams – nėra suteikiama parama.
Kodėl Eurosaulė?

Eurosaulė profesionalai bus su Jumis nuo pradžios iki pat finišo – konsultuos, parengs projektą, atliks įrengimo darbus, prijungs prie ESO, padės su paraiška dėl paramos, taip pat sutvarkyti ir pateikti dokumentus. Tad tikrai nereikia jaudintis dėl to, kad daug visko ir be reikalo galvojate, jog viskas itin sudėtinga, nes taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio. Iš tikrųjų, tai darant atidžiai ir etapais – viskas bus žymiai paprasčiau! Kartu su Jumis įveiksime šį kelią ir Jūs turėsite saulės elektrinę, taip pat gausite ir APVA paramą. Visą tai galima padaryti dar 2023 m.!